Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

Aktualności ze świata e-commerce​

W sekcji aktualności przedstawiamy nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec. Prezentujemy ciekawostki, najważniejsze trendy oraz porady dla prowadzących działalności e-commerce.

Jak zbudować sklep internetowy?

Wielu klientów pyta nas jak zbudować sklep internetowy? Jak przebieg proces przygotowania sklepu? Ile może trwać uruchomienie sprzedaży w Internecie? W tym wpisie postaram się przedstawić jak zbudować sklep internetowy z 4ec.eu. Posiadając własne podejście do budowy sklepu możemy zapewnić realizację sklepu, który nie tylko odpowiada obecnym standardom ale będzie również efektywnie sprzedawał w Internecie. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć zbudować sklep internetowy z 4ec.eu ten artykuł jest dla Ciebie.

1. Po pierwsze rozmowa

Podczas pierwszej rozmowy staramy się poznać Twój biznes, klienta oraz produkty, które zamierzasz sprzedawać w sklepie. Często pytamy o konkurentów w branże czy ulubione sklepy internetowe. Rozpoznajemy czy klient ma preferencje co do wyboru przewoźnika, np. InPost czy usług płatności takich jak PayU. Rozmawiamy również o wyborze domeny oraz dostawcy hostingu. Często doradzamy w zakresie doboru optymalnych rozwiązań. Rekomendacje opieramy na własnych doświadczeniach oraz najnowszych trendach w sprzedaży w Internecie (warto zapoznać się chociażby  przedstawianym w naszym wpisie na blogu: Raport “E-commerce w Polsce 2020”) .  Po rozpoznaniu Twoich Preferencji przygotowujemy brief.

rozmowa-jak-zbudowac-sklep-internetowy

2. Brief – przewodnik po tym jak zbudować Twój wymarzony sklep internetowy.

Brief zawiera podstawie założenia do budowy sklepu, określa wstępny wybór grafiki (szablonu), funkcji sklepu oraz wymaganych integracji z usługowcami płatności, operatorami logistycznymi czy systemem ERP. Odrębny rozdział przedstawia zagadnienia techniczne. Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) uwzględniamy już na tym etapie wymogi bezpieczeństwa przedstawiając stosowne rozwiązania w briefie. Ostatnią częścią dokumentu jest zestawienie zadań, które stanowi przewodnik po realizowanych zadaniach w ramach projektu.

Zawartość briefu szczegółowo omawiamy. Dla nas ważne jest aby wszystko co jest w dokumencie było zrozumiałem i jasne. Jeśli brief jest zrozumiały i wyczerpujący przedstawiamy ofertę.

brief-twojego-sklepu-internetowego

3. Oferta

Oferta nie zawiera niespodzianek. Przedstawia zakres prac ujęty w briefie, wycenę oraz planowany czas realizacji. Na tym etapie rekomendujemy również usługi serwisowe, które mogą być świadczone po uruchomieniu sklepu. Przyjęcie oferty potwierdza zamówienie lub zawarta umowa na realizację i serwis sklepu internetowego.

4. Realizacja

Przygotowując sklep internetowy pracujemy w oparciu o metodyki zwinne (SCRUM – przeczytaj więcej), a zestawienia zadań stanowi podstawę do budowy backloga prac projektowych. Zwykle raz w tygodniu spotykamy się aby omówić postęp prac. Podczas prac nie zapominamy o szkoleniu z obsługi sklepu i podstaw e-commerce.

W trakcie prac dbamy o bezpieczeństwo rozwiązania a na zakończenie realizujemy testy wydajności oraz bezpieczeństwa Twojego sklepu oraz optymalizujemy jego działanie.

budujemy-sklep-internetowy-prestashop

5. Uruchomienie Twojego Sklepu Internetowego

Uruchomienie własnego sklepu to ważny moment w życiu każdego internetowego biznesu. Na tym etapie pomagamy w obsłudze, monitorujemy działanie oraz doradzamy w przypadku pojawienia się pytań. Przygotowujemy i dostarczamy dokumentację projektową. Po uruchomienie sklepu przechodzimy do kolejnego etapu naszej współpracy. Stałego serwisu i utrzymania sklepu.

6. Serwis i utrzymanie

Serwis sklepu świadczony przez 4ec obejmuje najczęściej monitoring działania 24h/7. Czyli min. aktualizacje oprogramowania sklepu oraz systemu operacyjnego i kluczowych komponentów technicznych, kopie bezpieczeństwa, usuwanie ewentualnych błędów i wsparcie.

W 4ec.eu uważamy, że istotną częścią naszej działalności jest ciągły proces uczenia się biznesu klienta oraz doradzanie w działalności e-commerce. Dlatego też stawiamy na przejrzystą model współpracy i długofalowe relacje. Nasi klienci cenią sobie szybki i sprawny proces budowy sklepu oraz stałą opiekę serwisową.

Jeśli chcesz założyć z nami swój pierwszy sklep internetowy – zapraszamy do kontaktu!

jak-zbudowac-sklep-internetowy-prestashop

Czytaj więcej:

Aktualności

Użytkownicy systemu Magento 1 bez wsparcia producenta – co dalej?

Magento ma w Polsce silną grupę użytkowników. Niestety, użytkownicy systemu Magento 1 od lipca 2020 pozostają bez wsparcia producenta – co dalej? Wiele działających instalacji sklepów internetowych bazuje jeszcze na wersji Magento 1. Tymczasem od 30.06.2020 Magento 1 pozbawione jest wsparcia ze strony producenta – co teraz powinni zrobić użytkownicy Magento 1?

Czytaj więcej »
E-Commerce

PrestaShop i Furgonetka.pl

Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2020” dostępność różnych przewoźników w sklepie internetowym może stanowić o przewadze konkurencyjnej e-sklepu. Problemem kosztującym czas i pieniądze jest jednak budowa integracji do wielu różnych usług kurierskich. W takiej właśnie sytuacji z pomocą przychodzi Furgonetka.pl. Połączenie PrestaShop i Furgonetka.pl może być niezawodnym sposobem na

Czytaj więcej »
Raport e-commerce w Polsce 2020
Aktualności

Raport “E-commerce w Polsce 2020”

Raport “E-commerce w Polsce 2020” pokazuje jak zmienia się polski e-handel. Wiedza o tym co jest aktualnie modne w branży, jak zmienią się zachowania klientów oraz jak pozycjonują się najważniejsi gracze na rynku może mieć nieocenione znaczenie przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Warto uważnie przeanalizować najważniejsze spostrzeżenia płynące z corocznej publikacji

Czytaj więcej »
PrestaShop 1.7.7
Aktualności

Nadchodzi nowa PrestaShop 1.7.7

Już wkrótce dostępna będzie nowa wersja PrestaShop 1.7.7. Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku nowe instalacje będę realizowane na wersji PrestaShop i zaczniemy powoli żegnać się z poprzednią generacją 17.6. Co ciekawego możemy znaleźć w nowej wersji? W wersji 1.7.7 pojawi się szereg ciekawych zmian, część to istotne ulepszenia

Czytaj więcej »
Prestashop eCommerce Weeke
Aktualności

PrestaShop (e)commerce week 2020

Właśnie trwa PrestaShop (e)commerce week – ważne wydarzenie dla twórców, użytkowników oraz pasjonatów PrestaShop i e-commerce. Tegoroczna edycja z uwagi na szczególny stan zagrożenia epidemiologicznego odbył się on-line i jest dostępna w całości za darmo w internecie Rejestrować można się na stronie: https://events.prestashop.com/prestashop-ecommerce-week Na tegorocznej edycji PrestaShop (e)commerce week zaplanowano

Czytaj więcej »