Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

Nadchodzi nowa PrestaShop 1.7.7

PrestaShop 1.7.7

Już wkrótce dostępna będzie nowa wersja PrestaShop 1.7.7. Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku nowe instalacje będę realizowane na wersji PrestaShop i zaczniemy powoli żegnać się z poprzednią generacją 17.6. Co ciekawego możemy znaleźć w nowej wersji?

W wersji 1.7.7 pojawi się szereg ciekawych zmian, część to istotne ulepszenia na które oczekiwali użytkownicy, część z nich to poprawki kosmetyczne. Są również liczne poprawki do znalezionych błędów. Zapoznaj się z najciekawszymi zmianami w nowej wersji PresaShop.
 

Fuzzy Search - czyli tzw. wyszukiwanie rozmyte

Dotychczas wiele osób narzekało na niewystarczającą funkcjonalność wyszukiwarki w domyślnej konfiguracji sklepów PrestaShop.

Problem ten najczęściej rozwiązywano za pomocą dodatkowych modułów.  Nowa wersja wyszukiwarki powinna przynajmniej w części zadowolić użytkowników PrestaShop. Teraz wyszukiwarka potrafi zidentyfikować wyszukiwany towar nawet jeśli wpiszemy jego nazwę nieprecyzyjnie lub popełnimy w nazwie niewielką literówkę.

Przebudowana strona obsługi zamówień w back office

PrestaShop konsekwentnie migruje swój kod do frameworka Symphony. Tym razem przebudowane zostały strony obsługi zamówień. Nowy układ może się podobać. Jest funkcjonalny i czytelny. Choć zapewne będzie wymagał od użytkowników pewnego przyzwyczajenia.
 
PrestaShop - przebudowana strona obsługi zamówień

Wsparcie dla Emoji 🙂

Emoji nie wydają się być najważniejszą funkcją sklepu internetowego. Ale wraz z funkcjonalnością pozostawienia komentarza po zakupie oraz uzupełnienie go o emotikonkę klienci zyskują możliwość użycia emoji wyrażające ich emocje 👍. Emotikonki mogą być używane również w nazwach produktów czy opisach.
 

Moduł opinii do produktu

Moduł od PrestaShop wspierający sprzedaż za pomocą tzw. „social proof” (tzw. społecznego dowodu słuszności) został dołączony do podstawowej wersji instalacyjnej sklepu. We wcześniejszych wersjach należało moduł komentarzy zainstalować samodzielnie.
 

Duże zmiany pod maską PrestaShop 1.7.7

Nowa wersja PrestaShop wnosi liczne zmiany techniczne. Główną jest wsparcie wersji PHP 7.3. Wersje PHP starsze niż 7.1.3 tracą oficjalne zgodność z PrestaShop. Oznacza to, że dla nowej instalacji powinniśmy stosować wersje wyższe niż 7.1.3. Maksymalną zalecaną wersją PHP będzie wersja 7.3. Na zgodność z wersją 7.4 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Należy też zaznaczyć, że PHP 7.2 oficjalnie przestanie być wspierana od 30 listopada 2020 roku (https://www.php.net/supported-versions.php).
 

Co to znaczy dla użytkowników? Każda kolejna wersja PHP przynosi poprawki wydajności, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. Programiści dostają do dyspozycji zmiany i rozszerzenia dostępne w nowszej wersji PHP 7.3.

Dla osób zainteresowanych kwestiami technicznymi rekomenduję video prowadzone przez Pablo Borowicza  (Core Development Manager at PrestaShop) z omówieniem nowych rozwiązań technicznych: https://www.youtube.com/watch?v=t3B2NjWbmpM
 
Wideo pochodzi z konferencji PrestaShop (e)Commerce Week, o której pisaliśmy w poprzednim wpisie: https://4ec.eu/blog/trwa-prestashop-ecommerce-week-29-06-3-07-2020/

Kiedy nowa PrestaShop 1.7.7?

Najważniejsze pytanie, to kiedy nowa PrestaShop będzie dostępna do pobrania? Zgodnie z zapewnieniami autorów spodziewamy się oficjalnej premiery wersji 1.7.7 w wakacje. Nowa edycja PrestaShop jest obecnie w beta testach. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać wersję testową z adresu: https://download.prestashop.com/download/releases/prestashop_1.7.7.0-beta.1.zip

Autorzy spodziewają się, ze zwiększona ilość testów przyniesie mniejsze trudności przy wdrażaniu sklepów bazujących na PrestaShop 1.7.7. Jak zawsze w takim przypadku warto przetestować wersję oficjalną gdy tylko się pojawi. Z dużymi wdrożeniami warto zaczekać do pierwszych poprawek i ustabilizowania nowej wersji na rynku.
 
PrestaShop 1.7.7

Czytaj więcej:

Aktualności

Użytkownicy systemu Magento 1 bez wsparcia producenta – co dalej?

Magento ma w Polsce silną grupę użytkowników. Niestety, użytkownicy systemu Magento 1 od lipca 2020 pozostają bez wsparcia producenta – co dalej? Wiele działających instalacji sklepów internetowych bazuje jeszcze na wersji Magento 1. Tymczasem od 30.06.2020 Magento 1 pozbawione jest wsparcia ze strony producenta – co teraz powinni zrobić użytkownicy Magento 1?

Czytaj więcej »
E-Commerce

PrestaShop i Furgonetka.pl

Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2020” dostępność różnych przewoźników w sklepie internetowym może stanowić o przewadze konkurencyjnej e-sklepu. Problemem kosztującym czas i pieniądze jest jednak budowa integracji do wielu różnych usług kurierskich. W takiej właśnie sytuacji z pomocą przychodzi Furgonetka.pl. Połączenie PrestaShop i Furgonetka.pl może być niezawodnym sposobem na

Czytaj więcej »
Raport e-commerce w Polsce 2020
Aktualności

Raport “E-commerce w Polsce 2020”

Raport “E-commerce w Polsce 2020” pokazuje jak zmienia się polski e-handel. Wiedza o tym co jest aktualnie modne w branży, jak zmienią się zachowania klientów oraz jak pozycjonują się najważniejsi gracze na rynku może mieć nieocenione znaczenie przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Warto uważnie przeanalizować najważniejsze spostrzeżenia płynące z corocznej publikacji

Czytaj więcej »
PrestaShop 1.7.7
Aktualności

Nadchodzi nowa PrestaShop 1.7.7

Już wkrótce dostępna będzie nowa wersja PrestaShop 1.7.7. Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku nowe instalacje będę realizowane na wersji PrestaShop i zaczniemy powoli żegnać się z poprzednią generacją 17.6. Co ciekawego możemy znaleźć w nowej wersji? W wersji 1.7.7 pojawi się szereg ciekawych zmian, część to istotne ulepszenia

Czytaj więcej »