Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

Prestashop 8.1 – co nowego?

Prestashop to stale rozwijany system e-commerce, właśnie udostępniona została istotna aktualizacja do wersji ósmej – czyli Prestashop 8.1. Wersja ta nie będzie tak rewolucyjna, jak opisywana przez nas niedawno PrestaShop 8, ale mimo to wprowadzi kilka zmian ułatwiających życie użytkownikom tego systemu.

Zmiany w PrestaShop 8.1

Zmiany w PrestaShop 8.1 na pewno pozytywnie wpłyną na użyteczności i wygodę pracy z systemem. Korzyści zauważą zarówno użytkownicy, jak i klienci, ponieważ zmiany dotyczą zarówno backendu jak i frontendu. Poniżej opisujemy co nowego:

Nowa strona produktu

W wersji beta PrestaShop 8.1 intensywnie testowany jest nowy wygląd karty produktu. Zmiana ta ma ułatwić pracę administratorom, pozwalając na nowe możliwości personalizacji – tak, by strona produktu była lepiej dopasowana do potrzeb danego sklepu.

Nowe formaty zdjęć

Od teraz PrestaShop będzie rozpoznawał formaty użytych zdjęć i będzie je zachowywał, nie zmieniając ich na domyślne jpg. Oznacza to, że jeśli użyty plik ma format WebP to pozostanie on WebP, nawet po wrzuceniu go na stronę i ponownym pobraniu.
Użytkownicy PrestaShopa 8.1 będą również mogli konwertować swoje pliki do formatu WebP oraz Avif, który jest nowością w tym systemie e-commerce.

Nowe ustawienia dostępności produktów

Ta zmiana szczególnie zainteresuje właścicieli sklepów, które w ofercie mają takie same produkty w różnych wersjach – na przykład ubrania w rozmiarach S, M, L i XL. Od teraz można zaznaczyć w ustawieniach produktu dostępność tylko jednej z kombinacji, a nie wszystkich – oznacza to, że jeśli koszulka w rozmiarze S jest na stanie, ale w rozmiarze XL nie, to klient dostanie taką informację gdy wybierze właściwy dla siebie rozmiar.

Ulepszenie trybu konserwacji

Tryb konserwacji to pojęcie szczególnie dobrze znane administratorom sklepów PrestaShop, którzy często wprowadzają duże poprawki w swoich systemach. Pozwala on na chwilowe wyłączenie sklepu, aby ukryć przed klientem sklep w trakcie wprowadzania zmian.
Ulepszenie wprowadzone w PrestaShop 8.1 jest istotne z tego względu, że dzięki niemu administratorzy mogą wejść na stronę frontendową swojego sklepu, nawet gdy ten ma włączony tryb konserwacji i nie muszą w tym celu podawać swojego adresu IP.

Dodatkowe zmiany

Develperów ucieszy zapewne, że PrestaShop 8.1 wprowadza wsparcie dla popularnego Symphony 3.3, co poprawi działanie sklepu i ułatwi wykonywanie na nim czynności programistycznych, wsparcie dla kolejne wersji Symphony jest obecnie w przygotowaniu.
Twórcy PrestaShop dokładają starań, aby zawsze dostarczyć rozwiązanie wysokiej jakości, jednak ze względu na naturę oprogramowania zawsze mogą wkraść się błędy do kudu źródłowego. PrestaShop 8.1 naprawia ponad 30 z nich, co  poprawia funkcjonalność oraz bezpieczeństwo sklepu, zarówno jeśli dla klienta jak i administratora.

Teraz już wiecie wszystko o PrestaShop 8.1

budujemy-sklep-internetowy-prestashop

PrestaShop 8.1 to istotna aktualizacja systemu. Wprowadza dużo wartościowych zmian, które ułatwiają obsługę i poprawiają działanie rozwiązania.
Jeżeli posiadacie swój sklep PrestaShop i chcielibyście zaktualizować go do wersji 8.1 – zapraszamy do kontaktu. Pomożemy zainstalować nową wersję, a także wprowadzić inne poprawki, jeśli takie będą potrzebne.

Polecamy też usługi 4ec.eu przy wdrożeniach systemu PrestaShop w najnowszej wersji 8.1. Jako 4ec.eu jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową instalację PrestaShop oraz zadbać o wizualną stronę Waszego pierwszego kroku w świat E-commerce!

Czytaj więcej:

poradnik

Jak działają rabaty w Prestashop?

Każdy sprzedawca chce czasami zmienić cenę konkretnego produktu w celu zwiększenia jego sprzedaży. Dobrze prowadzona polityka promocyjna i rabatowa może zwiększyć przychody i zyski. Źle wdrożone promocje mogą zaś słono kosztować i nie przynieść spodziewanego efektu sprzedażowego. Dlatego też sprzedawcy muszą dobrze zaplanować promocje, zniżki i rabaty. W tym wpisie

Czytaj więcej »
Aktualności

PrestaShop ma od teraz dwie wersje – Basic i Opensource – oto różnice!

Twórcy systemu PrestaShop, wypuszczając na rynek najnowszą odsłonę PrestaShop 8 zdecydowali się na podział głównego strumienia tego systemu e-commerce na dwie wersje. Jednym z nich jest dotychczasowa wersja open-source, zwana też Community Edition. Wersję tę można pobrać w serwisie GitHub. Druga wersja to tzw. „Edition Basic”, dostępna na oficjalnej stronie

Czytaj więcej »
Aktualności

Prestashop 8.1 – co nowego?

Prestashop to stale rozwijany system e-commerce, właśnie udostępniona została istotna aktualizacja do wersji ósmej – czyli Prestashop 8.1. Wersja ta nie będzie tak rewolucyjna, jak opisywana przez nas niedawno PrestaShop 8, ale mimo to wprowadzi kilka zmian ułatwiających życie użytkownikom tego systemu. Zmiany w PrestaShop 8.1 Zmiany w PrestaShop 8.1

Czytaj więcej »
Aktualności

Czy to już czas na wdrożenie Prestashop 8?

Od października 2023 dostępna jest najnowsza, ósma już, wersja systemu Prestashop. Poprzednia wersja czyli 1.7.9 objęta jest rozszerzonym supportem (Extended Support) Otrzymamy więc wsparcie w ramach poprawek bezpieczeństwa. Rozszerzone wsparcie będzie prowadzone do czasu wypuszczenia wersji 9. Wstępnie zapowiedziano ją na koniec 2023 roku. Wersja 1.7 nie będzie już otrzymywała

Czytaj więcej »