Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

Jak zbudować sklep internetowy?

Wielu klientów pyta nas jak zbudować sklep internetowy? Jak przebieg proces przygotowania sklepu? Ile może trwać uruchomienie sprzedaży w Internecie? W tym wpisie postaram się przedstawić jak zbudować sklep internetowy z 4ec.eu. Posiadając własne podejście do budowy sklepu możemy zapewnić realizację sklepu, który nie tylko odpowiada obecnym standardom ale będzie również efektywnie sprzedawał w Internecie. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć zbudować sklep internetowy z 4ec.eu ten artykuł jest dla Ciebie.

1. Po pierwsze rozmowa

Podczas pierwszej rozmowy staramy się poznać Twój biznes, klienta oraz produkty, które zamierzasz sprzedawać w sklepie. Często pytamy o konkurentów w branże czy ulubione sklepy internetowe. Rozpoznajemy czy klient ma preferencje co do wyboru przewoźnika, np. InPost czy usług płatności takich jak PayU. Rozmawiamy również o wyborze domeny oraz dostawcy hostingu. Często doradzamy w zakresie doboru optymalnych rozwiązań. Rekomendacje opieramy na własnych doświadczeniach oraz najnowszych trendach w sprzedaży w Internecie (warto zapoznać się chociażby  przedstawianym w naszym wpisie na blogu: Raport “E-commerce w Polsce 2020”) .  Po rozpoznaniu Twoich Preferencji przygotowujemy brief.

rozmowa-jak-zbudowac-sklep-internetowy

2. Brief – przewodnik po tym jak zbudować Twój wymarzony sklep internetowy.

Brief zawiera podstawie założenia do budowy sklepu, określa wstępny wybór grafiki (szablonu), funkcji sklepu oraz wymaganych integracji z usługowcami płatności, operatorami logistycznymi czy systemem ERP. Odrębny rozdział przedstawia zagadnienia techniczne. Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) uwzględniamy już na tym etapie wymogi bezpieczeństwa przedstawiając stosowne rozwiązania w briefie. Ostatnią częścią dokumentu jest zestawienie zadań, które stanowi przewodnik po realizowanych zadaniach w ramach projektu.

Zawartość briefu szczegółowo omawiamy. Dla nas ważne jest aby wszystko co jest w dokumencie było zrozumiałem i jasne. Jeśli brief jest zrozumiały i wyczerpujący przedstawiamy ofertę.

brief-twojego-sklepu-internetowego

3. Oferta

Oferta nie zawiera niespodzianek. Przedstawia zakres prac ujęty w briefie, wycenę oraz planowany czas realizacji. Na tym etapie rekomendujemy również usługi serwisowe, które mogą być świadczone po uruchomieniu sklepu. Przyjęcie oferty potwierdza zamówienie lub zawarta umowa na realizację i serwis sklepu internetowego.

4. Realizacja

Przygotowując sklep internetowy pracujemy w oparciu o metodyki zwinne (SCRUM – przeczytaj więcej), a zestawienia zadań stanowi podstawę do budowy backloga prac projektowych. Zwykle raz w tygodniu spotykamy się aby omówić postęp prac. Podczas prac nie zapominamy o szkoleniu z obsługi sklepu i podstaw e-commerce.

W trakcie prac dbamy o bezpieczeństwo rozwiązania a na zakończenie realizujemy testy wydajności oraz bezpieczeństwa Twojego sklepu oraz optymalizujemy jego działanie.

budujemy-sklep-internetowy-prestashop

5. Uruchomienie Twojego Sklepu Internetowego

Uruchomienie własnego sklepu to ważny moment w życiu każdego internetowego biznesu. Na tym etapie pomagamy w obsłudze, monitorujemy działanie oraz doradzamy w przypadku pojawienia się pytań. Przygotowujemy i dostarczamy dokumentację projektową. Po uruchomienie sklepu przechodzimy do kolejnego etapu naszej współpracy. Stałego serwisu i utrzymania sklepu.

6. Serwis i utrzymanie

Serwis sklepu świadczony przez 4ec obejmuje najczęściej monitoring działania 24h/7. Czyli min. aktualizacje oprogramowania sklepu oraz systemu operacyjnego i kluczowych komponentów technicznych, kopie bezpieczeństwa, usuwanie ewentualnych błędów i wsparcie.

W 4ec.eu uważamy, że istotną częścią naszej działalności jest ciągły proces uczenia się biznesu klienta oraz doradzanie w działalności e-commerce. Dlatego też stawiamy na przejrzystą model współpracy i długofalowe relacje. Nasi klienci cenią sobie szybki i sprawny proces budowy sklepu oraz stałą opiekę serwisową.

Jeśli chcesz założyć z nami swój pierwszy sklep internetowy – zapraszamy do kontaktu!

jak-zbudowac-sklep-internetowy-prestashop

Czytaj więcej:

Aktualności

Dyrektywa Omnibus i historia cen w sklepie internetowym

Od 1 stycznia 2023 obowiązują w Polsce regulacje w zakresie Dyrektywy Omnibus, wprowadzone Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r. Przeczytaj co oznacza Dyrektywa Omnibus dla Twojego sklepu internetowego. Regulacje wprowadzone przez Dyrektywę Omnibus w zakresie prezentowania historii cen mają za zadanie zabezpieczyć klientów

Czytaj więcej »
Aktualności

4EC.EU partnerem CyberFolks

CyberFolks – optymalny hosting dla PrestaShop W szerokiej ofercie CyberFolks wyróżnia się propozycja dla sklepów opartych o bardzo popularny w Polsce system PrestaShop. Dlaczego warto skorzystać z pakietów hostingowych CyberFolks dla PrestaShop? Szybkość działania zapewnia dedykowany moduł CyberBoost optymalizujący działanie PrestaShop. Wykorzystanie szybkiego serwera www LiteSpeed wraz z LiteSpeed Cache.

Czytaj więcej »
jak-zbudować-sklep-internetowy-prestashop
E-Commerce

Jak zbudować sklep internetowy?

Wielu klientów pyta nas jak zbudować sklep internetowy? Jak przebieg proces przygotowania sklepu? Ile może trwać uruchomienie sprzedaży w Internecie? W tym wpisie postaram się przedstawić jak zbudować sklep internetowy z 4ec.eu. Posiadając własne podejście do budowy sklepu możemy zapewnić realizację sklepu, który nie tylko odpowiada obecnym standardom ale będzie również efektywnie sprzedawał w Internecie. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć zbudować sklep internetowy z 4ec.eu ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj więcej »
Aktualności

Użytkownicy systemu Magento 1 bez wsparcia producenta – co dalej?

Magento ma w Polsce silną grupę użytkowników. Niestety, użytkownicy systemu Magento 1 od lipca 2020 pozostają bez wsparcia producenta – co dalej? Wiele działających instalacji sklepów internetowych bazuje jeszcze na wersji Magento 1. Tymczasem od 30.06.2020 Magento 1 pozbawione jest wsparcia ze strony producenta – co teraz powinni zrobić użytkownicy Magento 1?

Czytaj więcej »