Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

Jak zbudować sklep internetowy?

Wielu klientów pyta nas jak zbudować sklep internetowy? Jak przebieg proces przygotowania sklepu? Ile może trwać uruchomienie sprzedaży w Internecie? W tym wpisie postaram się przedstawić jak zbudować sklep internetowy z 4ec.eu. Posiadając własne podejście do budowy sklepu możemy zapewnić realizację sklepu, który nie tylko odpowiada obecnym standardom ale będzie również efektywnie sprzedawał w Internecie. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć zbudować sklep internetowy z 4ec.eu ten artykuł jest dla Ciebie.

1. Po pierwsze rozmowa

Podczas pierwszej rozmowy staramy się poznać Twój biznes, klienta oraz produkty, które zamierzasz sprzedawać w sklepie. Często pytamy o konkurentów w branże czy ulubione sklepy internetowe. Rozpoznajemy czy klient ma preferencje co do wyboru przewoźnika, np. InPost czy usług płatności takich jak PayU. Rozmawiamy również o wyborze domeny oraz dostawcy hostingu. Często doradzamy w zakresie doboru optymalnych rozwiązań. Rekomendacje opieramy na własnych doświadczeniach oraz najnowszych trendach w sprzedaży w Internecie (warto zapoznać się chociażby  przedstawianym w naszym wpisie na blogu: Raport “E-commerce w Polsce 2020”) .  Po rozpoznaniu Twoich Preferencji przygotowujemy brief.

rozmowa-jak-zbudowac-sklep-internetowy

2. Brief – przewodnik po tym jak zbudować Twój wymarzony sklep internetowy.

Brief zawiera podstawie założenia do budowy sklepu, określa wstępny wybór grafiki (szablonu), funkcji sklepu oraz wymaganych integracji z usługowcami płatności, operatorami logistycznymi czy systemem ERP. Odrębny rozdział przedstawia zagadnienia techniczne. Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) uwzględniamy już na tym etapie wymogi bezpieczeństwa przedstawiając stosowne rozwiązania w briefie. Ostatnią częścią dokumentu jest zestawienie zadań, które stanowi przewodnik po realizowanych zadaniach w ramach projektu.

Zawartość briefu szczegółowo omawiamy. Dla nas ważne jest aby wszystko co jest w dokumencie było zrozumiałem i jasne. Jeśli brief jest zrozumiały i wyczerpujący przedstawiamy ofertę.

brief-twojego-sklepu-internetowego

3. Oferta

Oferta nie zawiera niespodzianek. Przedstawia zakres prac ujęty w briefie, wycenę oraz planowany czas realizacji. Na tym etapie rekomendujemy również usługi serwisowe, które mogą być świadczone po uruchomieniu sklepu. Przyjęcie oferty potwierdza zamówienie lub zawarta umowa na realizację i serwis sklepu internetowego.

4. Realizacja

Przygotowując sklep internetowy pracujemy w oparciu o metodyki zwinne (SCRUM – przeczytaj więcej), a zestawienia zadań stanowi podstawę do budowy backloga prac projektowych. Zwykle raz w tygodniu spotykamy się aby omówić postęp prac. Podczas prac nie zapominamy o szkoleniu z obsługi sklepu i podstaw e-commerce.

W trakcie prac dbamy o bezpieczeństwo rozwiązania a na zakończenie realizujemy testy wydajności oraz bezpieczeństwa Twojego sklepu oraz optymalizujemy jego działanie.

budujemy-sklep-internetowy-prestashop

5. Uruchomienie Twojego Sklepu Internetowego

Uruchomienie własnego sklepu to ważny moment w życiu każdego internetowego biznesu. Na tym etapie pomagamy w obsłudze, monitorujemy działanie oraz doradzamy w przypadku pojawienia się pytań. Przygotowujemy i dostarczamy dokumentację projektową. Po uruchomienie sklepu przechodzimy do kolejnego etapu naszej współpracy. Stałego serwisu i utrzymania sklepu.

6. Serwis i utrzymanie

Serwis sklepu świadczony przez 4ec obejmuje najczęściej monitoring działania 24h/7. Czyli min. aktualizacje oprogramowania sklepu oraz systemu operacyjnego i kluczowych komponentów technicznych, kopie bezpieczeństwa, usuwanie ewentualnych błędów i wsparcie.

W 4ec.eu uważamy, że istotną częścią naszej działalności jest ciągły proces uczenia się biznesu klienta oraz doradzanie w działalności e-commerce. Dlatego też stawiamy na przejrzystą model współpracy i długofalowe relacje. Nasi klienci cenią sobie szybki i sprawny proces budowy sklepu oraz stałą opiekę serwisową.

Jeśli chcesz założyć z nami swój pierwszy sklep internetowy – zapraszamy do kontaktu!

jak-zbudowac-sklep-internetowy-prestashop

Czytaj więcej:

Aktualności

PrestaShop ma od teraz dwie wersje – Basic i Opensource – oto różnice!

Twórcy systemu PrestaShop, wypuszczając na rynek najnowszą odsłonę PrestaShop 8 zdecydowali się na podział głównego strumienia tego systemu e-commerce na dwie wersje. Jednym z nich jest dotychczasowa wersja open-source, zwana też Community Edition. Wersję tę można pobrać w serwisie GitHub. Druga wersja to tzw. „Edition Basic”, dostępna na oficjalnej stronie

Czytaj więcej »
Aktualności

Prestashop 8.1 – co nowego?

Prestashop to stale rozwijany system e-commerce, właśnie udostępniona została istotna aktualizacja do wersji ósmej – czyli Prestashop 8.1. Wersja ta nie będzie tak rewolucyjna, jak opisywana przez nas niedawno PrestaShop 8, ale mimo to wprowadzi kilka zmian ułatwiających życie użytkownikom tego systemu. Zmiany w PrestaShop 8.1 Zmiany w PrestaShop 8.1

Czytaj więcej »
Aktualności

Czy to już czas na wdrożenie Prestashop 8?

Od października 2023 dostępna jest najnowsza, ósma już, wersja systemu Prestashop. Poprzednia wersja czyli 1.7.9 objęta jest rozszerzonym supportem (Extended Support) Otrzymamy więc wsparcie w ramach poprawek bezpieczeństwa. Rozszerzone wsparcie będzie prowadzone do czasu wypuszczenia wersji 9. Wstępnie zapowiedziano ją na koniec 2023 roku. Wersja 1.7 nie będzie już otrzymywała

Czytaj więcej »
Aktualności

Dyrektywa Omnibus i historia cen w sklepie internetowym

Od 1 stycznia 2023 obowiązują w Polsce regulacje w zakresie Dyrektywy Omnibus, wprowadzone Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r. Przeczytaj co oznacza Dyrektywa Omnibus dla Twojego sklepu internetowego. Regulacje wprowadzone przez Dyrektywę Omnibus w zakresie prezentowania historii cen mają za zadanie zabezpieczyć klientów

Czytaj więcej »