Aktualności

Nowości ze świata e-commerce, PrestaShop oraz 4ec.eu
Bądź na bieżąco!

PrestaShop i Furgonetka.pl

Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2020” dostępność różnych przewoźników w sklepie internetowym może stanowić o przewadze konkurencyjnej e-sklepu. Problemem kosztującym czas i pieniądze jest jednak budowa integracji do wielu różnych usług kurierskich. W takiej właśnie sytuacji z pomocą przychodzi Furgonetka.pl. Połączenie PrestaShop i Furgonetka.pl może być niezawodnym sposobem na obsługę logistyki wysyłek kurierskich. Przeczytaj jak zrealizować integrację Furgonetki z PrestaShop.

Dlaczego warto korzystać z usług Furgonetka.pl?

Furgonetka.pl jest serwisem, który za pomocą prostej integracji udostępnia łatwą możliwość podłączenia sklepu internetowego do wielu przewoźników przy atrakcyjnym planie cenowym. Na dzień dzisiejszy do wyboru mamy aż trzynastu przewoźników, w tym popularne w sklepach internetowych usługi InPost, DPD czy DHL. Zasada działania usługi polega na połączeniu (integracji) sklepu opartego na PrestaShop i Furgonetka.pl oraz automatycznym przekazywaniu zamówień ze sklepu Furgonetka.pl. Z wygodnego panelu  możemy zdecydować o wyborze przewoźnika, wydrukować etykiety oraz w prosty sposób zamówić i nadać przesyłkę. Furgonetka.pl zwalnia nas także z uciążliwych działań formalnych. Dzięki niej nie musimy zawierać odrębnych umów z poszczególnymi dostawcami usług kurierskich.

Przewoznicy Furgonetka

Zarządzać naszymi wysyłkami w systemie Furgonetka.pl możemy zarówno ze strony www jaki i korzystając z wygodnej aplikacji mobilnej. Budżet na usługi kurierskie możemy ustalić za pomocą przedpłaty, której dokonać możemy wygodnie z większości dużych polskich banków lub z popularnych kart kredytowych.

Podłączenie do usług furgonetki sklepu PrestaShop nie jest trudne i można wykonać je samodzielnie. W razie potrzeby lub nieoczekiwanych problemów zawsze można zwrócić się do Partnera Furgonetka.pl jakim jest 4ec.eu. Poniżej przedstawiamy podstawowe kroki integracji.

W jaki sposób połączyć Prestashop i Furgonetka.pl?

Łatwa integracja wyróżnia ofertę furgonetki. Integrację z naszym sklepem możemy przeprowadzić za pomocą API jak i specjalnej wtyczki. W naszym przykładzie omówimy integrację za pomocą dedykowanej wtyczki.

1. Przygotowanie konta i pobranie modułu w systemie Furgonetka.pl

Konto do serwisu Furgonetka.pl możemy stworzyć klikają na poniższy link. W prawym górnym roku strony www znajdziemy opcję: „Założenia Konta”.

Po utworzeniu konta logujemy się do usług Furgonetki.pl. Parametry integracji możemy skonfigurować korzystając z menu Ustawienia / Import zamówień. Z dostępnych opcji wybieramy PrestaShop.

Dodaj zrodlo importu Furgonetka.pl

W kolejnym kroku mamy możliwość wyboru czy integrujemy się przez dedykowaną wtyczkę (moduł) dostarczoną przez Furgonetkę.pl czy przez interfejs API. W naszym przykładzie wykonamy połączenia za pomocą wtyczki.

Po pobraniu modułu dalsze czynności wykonujemy już z panelu Back Office naszego sklepu PrestaShop.

2. Przygotowanie PrestaShop

Aby rozpocząć pracę z furgonetką należy upewnić się, że nasz sklep ma włączoną integrację API. W tym celu przechodzimy do menu Konfiguruj / Zaawansowane / API i jeśli jest wyłączona włączmy integrację API. Pamiętajmy o zapisaniu zmiany po włączeniu API PrestaShop.

Włączenie API w PrestaShop

Na tym etapie warto w PrestShop stworzyć lub skonfigurować również przewoźników, których chcemy wykorzystywać w integracji z Furgonetką: np. Inpost, UPS, czy inni. Dokonamy tego w menu Ulepszenia / Wysyłka / Przewoźnicy.

Dodawania przewoznika w PrestaShop

3. Instalacja modułu w PrestaShop

W celu instalacji modułu furgonetki wybieramy opcje w menu Ulepszenia / Menedżer modułów. Wybieramy opcję załaduj moduł i wczytujemy moduł Furgonetki.pl do naszego sklepu.

Instalacja modułu

4. Konfiguracja modułu

Po załadowaniu modułu możemy go skonfigurować. Moduł furgonetki pojawi się w menu Ulepszenia / Menedżer modułów w sekcji inne (jeśli moduł nie będzie widoczny zaraz po załadowaniu strony – może być niezbędne jej odświeżenia). Wypełniamy wymagane pola oznaczone czerwoną gwiazdką.

Konfiguracja modulu furgonetka

5. Nawiązywanie połączenia PrestaShop z Furgonetka.pl

Furgonetkę możemy podłączyć na próbę do systemu testowego jak i od razu do systemu produkcyjnego. Połączenie na próbą do środowiska testowego wybierajmy gdy chcemy tylko przetestować działanie integracji. Po wybraniu właściwej opcji i naciśnięciu połącz pojawi się okno logowania do strony Furgonetki. Do systemu produkcyjnego logujemy się zgodnie z danymi konta przygotowanego w kroku 1. Po  zalogowaniu wracamy do PrestaShop. Poprawne połączenie sygnalizuje zielony napis „Połączono”.

Nawiazane polaczenie PrestaShop Furgonetka

Na tym etapie warto również wskazać, który z wybranych przewoźników ma obsługiwać wyświetlanie map z punktami odbioru, np. Inpost paczkomaty.

6. Test połączenia PrestaShop i Furgonetka.pl

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie pozostaje tylko przetestować działanie systemu. W tym celu należy zalogować się do Furgonetka.pl i wejść w menu import zamówień. Powinny się tam wyświetlić zamówienia oczekujące na wysyłkę. W razie potrzeby funkcja „Pobierz zamówienie” pozwala zaktualizować listę zamówień ze sklepu dostępnych w panelu Furgonetka.pl. Resztę obsługi związanej z wysyłką wykonujemy już po stronie Furgonetka.pl

Podsumowanie integracji PrestaShop i Furgonetka.pl

Na konkurencyjnym rynku e-commerce warto zaoferować klientom możliwość wyboru wielu przewoźników. PrestaShop i Furgonetka.pl zintegrowane razem umożliwiają łatwe dodanie do sklepu obsługi wielu form dostawy w atrakcyjnych cenach. Mamy nadzieje, że przedstawiona instrukcja będzie pomocna w pomyślnej konfiguracji interfejsu. Warto dodać, że powodzeniem można używać wtyczki Furgonetka.pl również w najnowszych wersjach PrestaShop w tym z nadchodzącą, nową wersją PrestaShop 1.7.7, o której pisaliśmy niedawno w sekcji aktualności. W przypadku jakichkolwiek problemów z instalacją i konfiguracją integracji, 4ec.eu jako parter Furgonetka.pl, może udzielić Państwu dodatkowego wsparcia. Zapraszamy do korzystania z usług Furgonetka.pl!

Czytaj więcej:

poradnik

Jak działają rabaty w Prestashop?

Każdy sprzedawca chce czasami zmienić cenę konkretnego produktu w celu zwiększenia jego sprzedaży. Dobrze prowadzona polityka promocyjna i rabatowa może zwiększyć przychody i zyski. Źle wdrożone promocje mogą zaś słono kosztować i nie przynieść spodziewanego efektu sprzedażowego. Dlatego też sprzedawcy muszą dobrze zaplanować promocje, zniżki i rabaty. W tym wpisie

Czytaj więcej »
Aktualności

PrestaShop ma od teraz dwie wersje – Basic i Opensource – oto różnice!

Twórcy systemu PrestaShop, wypuszczając na rynek najnowszą odsłonę PrestaShop 8 zdecydowali się na podział głównego strumienia tego systemu e-commerce na dwie wersje. Jednym z nich jest dotychczasowa wersja open-source, zwana też Community Edition. Wersję tę można pobrać w serwisie GitHub. Druga wersja to tzw. „Edition Basic”, dostępna na oficjalnej stronie

Czytaj więcej »
Aktualności

Prestashop 8.1 – co nowego?

Prestashop to stale rozwijany system e-commerce, właśnie udostępniona została istotna aktualizacja do wersji ósmej – czyli Prestashop 8.1. Wersja ta nie będzie tak rewolucyjna, jak opisywana przez nas niedawno PrestaShop 8, ale mimo to wprowadzi kilka zmian ułatwiających życie użytkownikom tego systemu. Zmiany w PrestaShop 8.1 Zmiany w PrestaShop 8.1

Czytaj więcej »
Aktualności

Czy to już czas na wdrożenie Prestashop 8?

Od października 2023 dostępna jest najnowsza, ósma już, wersja systemu Prestashop. Poprzednia wersja czyli 1.7.9 objęta jest rozszerzonym supportem (Extended Support) Otrzymamy więc wsparcie w ramach poprawek bezpieczeństwa. Rozszerzone wsparcie będzie prowadzone do czasu wypuszczenia wersji 9. Wstępnie zapowiedziano ją na koniec 2023 roku. Wersja 1.7 nie będzie już otrzymywała

Czytaj więcej »